Kalça Eritme, Kalça Eritme Egzersiz Hareketleri, Kalça Eritme Egzersizleri

kalça eritme hareketleri nelerdir, kalça eritme yöntemleri, kalça eritmek için hangi egzersizler yapılmalı, kalça eritmek için ne yapılmalı

Kalça eritme hareketleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Her kadının arzu ettiği ve sahip olmak istediği bir kalça tipi vardır. Sıkı ve şekilli kalçalara sahip olmak isteyen bayan ziyaretçilerimiz için, kalça eritme egzersiz hareketlerinden bahsedeceğiz. Sıkı kalçalara sahip olmak için aşağıdaki egzersizlere odaklanmalı ve rutin olarak yerine getirmelisiniz.

 

Kadına estetik bir güzellik katan biçimli kalçalara sahip olmak, hayal ettiğinizden çok uzakta değil. Sıkı ve biçimli kalçalar aynı zamanda kadınlara öz güven kazandırmaktadır. Egzersiz hareketleri kalçanızı eritmede, sıkılaştırmada ve size estetik bir güzellik kazandırmada en etkili yöntemlerdir. Ayrıca en önemlisi de sağlıklı bir yaşam için egzersiz hareketlerine yönelmekte fayda var. İşte sizi hayalinize kavuşturacak olan kalça eritme hareketleri;

Kalça eritme hareketleri nelerdir?

 

Hareketin adı: Stability Ball Wall Squats

Bacaklarınızı omuz mesafesinde açın. Pilates topunu duvara; sizde pilates topuna sırtınızı dayayın. Şimdi ise hafif aşağıya doğru topla birlikte inerek bacaklarınız doksan derece olacak şekilde otururmuş gibi durun. Toplabirlikte bir aşağı bir yukarı hareket edin. Hareket esnasında aşağı doğru inerken nefes almalı, yukarı doğru çıkarken de aldığınız nefesi vermelisiniz.

Hareketin adı: Hip extension

Yere yüzü koyun uzanan. Ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durun. Bir ayağınızı yukarı doğru (diziniz 90 derece paralel olacak şekilde) kaldırıp indirin.Nefes alarak dizinizi karnınızın içine çekin, nefes vererekten tekrar arkaya doğru kaldırın.

Hareketin adı: Lunges

Bir bacağınızı öne bir adım. Bu esnada bacağınız yerle 90 derece paralel, vücudunuzun tamamen dik ve karnınızda içeri çekilmiş olmalı. Ardından bacağınızdan destek alarak tekrar eski pozisyonunuza dönmelisiniz. Aynı işlem diğer bacakta da uygulamalı. Bu egzersizi yaparken elinize en az 1 litrelik içi su dolu pet şişelerde alabilirsiniz.

Hareketin adı: Side leg lifts

Bu hareketi yamak için yere yan pozisyonda yatmalısınız. Elinizle başınızı desteklerin ve nefes alarak karnınızı içeri çekin. Üst tarafta kalan bacak yukarı aşağı hareket ettirilmeli e diz tamamen düz olmalı, bükülmemelidir. Bu hareketi diğer ayağınıza da uygulamalısınız.

Hareketin adı: Step

Step tahtası yardımı ile yapacağınız kalça eritme hareketi , oldukça kolaydır. Önce bir ayakla step tahtasına çıkmalı ardından onun yanı diğer ayağı getirmeli ve yine teker teker tahtadan aşağı inilmelidir. Bu hareket oldukça hızlı yapılmalıdır. Yapılırken de ellerimize ağırlık almamız hareketin etkisini daha da arttıracaktır.

Kalça eritme egzersizleri en az 10 kez tekrarlanmalıdır. Zamanla hareket tekrarı daha da arttırılabilir. Her hareket sonrası bir dakika mola verilmeli ve 3 set tekrarlanmalıdır. Kalça eritme egzersizinden kısa sürede yüksek başarı elde etmek için, uygun bir beslenme programı da hazırlanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver