Kakao Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Nerede Yetişir? Hakkında Bilgi

Kakao Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Nerede Yetişir?

Kakao anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kakao Nedir, Kakao Ne Anlama Gelir, Kakao Ne Demektir, Kakao Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kakao ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kakao Anlamı

Kakao Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Nerede Yetişir?
İkiçeneklilerden, anayurdu tropikal Amerika olan, 4-10 metre boyunda bir ağaççık (Theobrama cacao). Bugün, anayurdu dışında bütün tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Yaprakları büyüktür. Çiçekleri, ana gövdedeki ya da yaşlı yan dallardaki uyuyan tomurcuklardan doğrudan doğruya çıkarlar. Meyvesi kavun biçiminde, kırmızı-sarı renkte ve etli, çok tohumludur. Kakao, bu tohumlardan elde edilir. Etkin maddesi teobramindir. Kakao tohumlarında ayrıca kakao yağı ve nişasta da bulunur. Bu nedenle kakao, yalnız keyif verici değil, aynı zamanda besin maddesi olarak da değerlidir. Kakao yağı ayrıca ilâç ve kozmetik sanayiinde de kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kakao Nedir Kakao ödev ara Kakao kelime anlamı Kakao sözlükte ara Kakao ansiklopedi bilgi bankası ara Kakao ne demek Kakao neye denir

Kakao ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver