Kahve Selülit, Kahve Selülit Yapar Mı, Kahve Selülite İyi Gelirmi

kahve ve selülit, kahvenin selülit üzerindeki etkileri, kahvenin selülit üzerindeki etkisi, Kahvenin selüliti etkisi nedir

Kahvenin selülite etkisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kahve selülite faydalı mı yoksa zararlı mı? Birçoğumuzun merak etmiş olduğu bu soruya bu makalemizde açıklık getirmek istedik. Güzelliğine ve vücut bakımına son derece önemli verenler kahvenin selüliti tetiklediğini düşündükleri için kahve içmiyorlar ya da tam tersini düşünerek bol bol kahve tüketiyorlar. Peki ama selülit sorunu yaşamamak için kahveden uzak mı durmalıyız yoksa daha mı çok tüketmeliyiz? İşte merak edilen bu sorunun cevabı:

Portakal görünümü ile estetik güzelliği derinden etkileyen selülit bilhassa kadınların en muzdarip olduğu ve bedbaht düştüğü sorunlardan bir tanesidir. Hele ki yaz aylarının da yaklaşmış olması selülitin daha çok kafaya takılmasına yol açıyor. Bikini ve mayo ile denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkartmak isteyenler selülitlerini saklamak için bu isteklerinden mahrum kalıyorlar. Bir an önce selülitlerinden kurtulma yollarını arayarak kimileri doğru kimileri de yanlış yöntemlere yönelir. Selüliti yok ettiği düşünülen kahvede bu yanlışlar arasında.

Kahvenin selülite ne yazık ki olumsuz etkisi var. Kahve alışkanlığı bulunan ve selülite iyi geldiğini düşündüğü için kahve içmeye devam edenler ne yazık ki yanılıyorlar. Çünkü selülit sorunu damarlardaki kan akışının yavaşlamasıyla ortaya çıkmaktadır ve kahvenin de içinde bulunan kafein miktarı kanın koyulaşmasına ve yavaşlamasına neden olur. İşte bu nedenle kahve selülit oluşumunu tetikler. Güzelliğiniz için kahve alışkanlığından ya bir an önce vazgeçmeli ya da kahve tüketimini azaltmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver