Kağıt Teknolojisi Teknikeri ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Kağıt Teknolojisi Teknikeri, Kağıt Teknolojisi Teknikeri hakkında, Kağıt Teknolojisi Teknikeri ile ilgili bilgi, Kağıt Teknolojisi Teknikeri mesleği, Kağıt Teknolojisi Teknikeri nasıl olunur, Kağıt Teknolojisi Teknikeri olmak için, Kağıt Teknolojisi Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Kağıt Teknolojisi Teknikeri özellikleri, Kağıt Teknolojisi Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Görevleri
Mühendisin planları doğrultusunda ;
Kağıt üretiminde kullanılacak katkı maddelerinin yeterliliğini test ederek standartlara uygunluğunu belirler, çalışanlarla ilgili çalışma programlarını hazırlar, Kağıt ve kağıt ürünlerinin üretim safhalarını kontrol ederek varsa eksiklikleri tespit eder, Üretimdeki aksaklıkları ilgilisinden öğrenip, gerekli tedbirleri alır veya alınmasını önerir, elde edilen kağıt ve kağıt ürünlerinin kaliteye uygunluk kontrolünü yapar, kağıt fabrikalarında ustabaşı ile mühendis (şef) arasındaki iletişimi sağlar, ustabaşından tespit ettiği bilgileri mühendise aktarır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Bilgisayar, Laboratuar aletleri, Makine ve tesisat ölçüm aletleri, Kumpas, Metre vb.

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Özellikleri
Kağıt Teknolojisi Teknikeri olmak isteyenlerin; Temel bilimlere ve teknik konulara ilgi duyan, Fabrika, atölye gibi kapalı ve gürültülü yerlerde çalışmaktan rahatsız olmayan kimseler olması gerekir.

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Okulu
Meslek eğitimi üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının “ Kağıt Teknolojisi” bölümlerinde verilmektedir.

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara Kağıt Teknolojisi Ön Lisans Diploması ve Kağıt Teknolojisi Teknikeri unvanı verilir.

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Çalışma Alanları
Bu programı bitirenler kağıt endüstrisinde, kağıt fabrikalarında çalışmaktadırlar. Mezunların kamu ve özel sektör iş yerlerinde iş imkanı bulabilmeleri mümkündür.

 

Kağıt Teknolojisi Teknikeri Meslekte İlerleme
“Kağıt Teknolojisi Teknikeri” Ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları taktirde; Kimya, Kimya Mühendisliği, Orman Endüstrisi Mühendisliği lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver