Kafein Nelerde Bulunur Kafeinin Yararları

Kafein Nedir Nelerde Bulunur Yararları

Kafein Nedir Nelerde Bulunur Yararları Kafeinin yararları, Kafein nelerde Bulunur
Kafein anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kafein Nedir, Kafein Ne Anlama Gelir, Kafein Ne Demektir, Kafein Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kafein ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kafein Anlamı

Kahveden elde edilen ve kimyasal adı trimetil ksantin (C8H8N4-O2) olan bir alkaloit. Çay yaprağında, kakaoda ve kolada bulunur. Ergime noktası 238°C’tır. Merkezî sinir sistemine etki eder. Esas olarak bilinçli zihinsel fonksiyonları etkiler. Düşünceyi daha canlı kılar. Motor faaliyeti artıran uyaranlara gösterilen tepki zamanının azalmasına neden olur. Örneğin, bir daktilografın daha az hatayla yazmasını sağlar. Kafein, kas yorgunluğunu azaltarak iş yapma yeteneğini artırır; ancak çok enerji harcandığından, etkisi geçince yorgunluk hissedilir. Kalp atışlarını, kan basıncını ve gastrik asit salgısını artırır. Uykusuzluk, mide rahatsızlığı ve kabızlık da yapar. İdrar yollarının daha fazla çalışmasına yol açar. Aspirinle birlikte, baş ağrısına ve çeşitli ağrılara karşı kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kafein Nedir Kafein ödev ara Kafein kelime anlamı Kafein sözlükte ara Kafein ansiklopedi bilgi bankası ara Kafein ne demek Kafein neye denir

Kafein ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver