Kadisiye Savaşı Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı Hakkında Bilgi

Kadisiye Savaşı Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı

Kadisiye Savaşı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kadisiye Savaşı Nedir, Kadisiye Savaşı Ne Anlama Gelir, Kadisiye Savaşı Ne Demektir, Kadisiye Savaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kadisiye Savaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kadisiye Savaşı Anlamı

İranlılar ile Müslüman Araplar arasında yapılan savaş (636). Halife Ömer, ordunun başına Saad bin Ebu Vakkas’ı getirdi. İran ordusuyla Arap orduları Kadisiye denilen yerde karşılaştılar. Savaş dört gün sürdü ve İranlıların yenilgisiyle sonuçlandı. Savaştan sonra, başta İran’ın başşehri Madayin (Ktésiphon) olmak üzere, önemli İran şehirleri Arapların eline geçti.

Konu ile ilgili aramalar: Kadisiye Savaşı Nedir Kadisiye Savaşı ödev ara Kadisiye Savaşı kelime anlamı Kadisiye Savaşı sözlükte ara Kadisiye Savaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Kadisiye Savaşı ne demek Kadisiye Savaşı neye denir

Kadisiye Savaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver