Kadınların Yumurtlama Dönemi, Kadınların Yumurtlama Dönemi Ne Zamandır, Kadınların Yumurtlama Günleri

kadınların yumurtlama günü, yumurtlama dönemi kaç gün sürer, yumurtlama dönemi ne zamandır, yumurtlama günü ne zamandır

Kadınların yumurtlama dönemi ne zaman?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yumurtlama döneminin ne zaman olduğunu anlamak kadınların adet günlerini bilmemesi, gayrimuntazam adet kanaması yaşaması ve adet gecikmesi sorunu olması neticesinde bir hayli zor olduğu için, benzer sorunların yaşanmaması ve adet günlerinin düzenli izlenmesi gerekmektedir. Gebe kalmakta zorluk çekenler için mühim bir dönem olan yumurtlama döneminde cinsel birleşmenin gerçekleşmiş olması gebelik olasılığını daha da yükseltecektir.

 

Kadınların yumurtlama dönemi, adetin başlandığı günden itibaren hesap edilmekte ve normal adet gören bir kadında yumurtlama adetten önce 14. günde gerçekleşir. Eğer adetiniz normal değil (28 günde bir adet olmayan), 30 günde bir ise yumurtlama günü 16. güne; 35 günde bir oluyorsa o zamanda yumurtlama günü 21. güne denk gelmektedir. Hesap yaparken adetinizin ilk gününü de hesaba katacak ve 1. gün olarak kabul edeceksiniz.

Bu günlerden 2-3 gün önce 1 hafta boyunca düzenli ilişkiye girmeniz gebelik şansını arttıracaktır. Sperm kadın vücudunda 72 saate kadar yaşamaktadır. Yumurta salındığında ise sadece 24 saat canlı kalır. Bu nedenle yumurtlama günleri doğru hesaplanmalı ve o günlerde ilişkiye girilmelidir.

Yumurtlama dönemi hesaplamak için TIKLAYIN!

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver