Kadınlarda Saç Ekimi, Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Oluyor, Kadınlarda Saç Ekimi Tedavisi

kadınlarda saç ektirme, saç ekimi kadınlarda, saç ektirme işlemi kadınlarda,

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Son yıllarda uygulama sayısı bir hayli artan saç ekimi, saç dökülmesinin sadece erkeklerin değil kadınlarında büyük sorunu olduğu için kadınlara da uygulanmaktadır. Ancak kadınlarda saç ekimi erkeklerinkiyle teknik olarak bir değişiklik göstermese de, uygulama öncesi erkeklerde gerek duyulmayan ama kadınlar için gerekli olan hormonal analizi yapılmaktadır. Hormonal analizin yapılma sebebi erkeklerdeki saç dökülmesi ile kadınlardaki saç dökülmesinin nedenlerinin farklılık göstermesidir.

Bayanların hormonal analiz tetkiklerinin yapılmasının ardından saç ekimi uygulamasının hiçbir zarar olmadığı için kelliğe sebep olan saç dökülmelerinde her kadın saç ekimi yaptırabilir. Eğer ki tetkikler sonucunda hormonal dengesizlere rastlanırsa önce bu sorun tedavi edilir ardından da saç ekimi gerçekleştirilir.

Erkeklere yapılan saç ekiminde saçlar oldukça kısaltılıyor. Kadınları düşündüren soru ise kadınlarda saç ekimi sırasında saçların kısalıp kısalmayacağıdır. Bu soruyu uzmanlarımız “saç kesilmeden de ekimi yapılabilir” diye cevaplıyorlar. Ancak bunun için saç ekimi yaptıracak olan kadınların hekimleri ile detaylı bir şekilde konuşmalarıdır. Çünkü bazı kadınların saçlarının tıraş edilmesi gerekebiliyor. Aksi durumda saçların bir kısmı kaybedilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver