Kadınlarda Neden Sakal Çıkıyor, Kadınlarda Niçin Sakal Çıkar, Kadınlarda Sakal Neden Çıkar

kadınlarda sakallanma görülmesi nedenleri, kadınlarda sakallanma nedenleri, kadınlarda sakallanma sebepleri, kadınlarda sakallanmanın sebepleri nelerdir

Kadınlarda sakal neden çıkar?

Bazı kadınlarda mütenevvi sebeplerden ötürü aşırı kıllanma husule gelmekte ve bilhassa da yüz bölgesinde oluşan kıllanma kadınlarda rahatsızlık hissine neden olur. Yüz bölgesinde sakal gibi çıkan kıllar kadının hem cilt pürüzsüzlüğünü gölgede bırakır hem de bakımsız görünüme sebep olur. Çoğu kadının yaşamış olduğu sakallanma sorunun nedenleri incelendiğinde ise, bu sorunun ya genetik faktörlerden kaynaklandığı ya da psikolojik sorundan kaynaklı olduğu ortaya çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar

Tıp dalında hirsutizm denilen kadınlarda sakallanma problemi utaç verici bir durum olmaktadır. Kadınlarda kıllanma sorununun nedenleri arasında kullanılan bir takım ilaçlarda yer almaktadır. Aynı zamanda erkeklik hormonunun kadınlarda aşırı salınımı da sakallanmanın görülmesini tetikler. Metabolik ve genetik bozukluklar sonucunda husule gelen kadınlarda sakallanma, kimilerinde açık renkte belli belirsiz ortaya çıktığı gibi, kimilerinde koyu renkli olarak yoğun bir şekilde husule gelmektedir. Enzim yetmezliği de kadınlarda sakallanma nedenleri arasındadır.

Kadınlarda sakallanma nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver