Kadınlarda Karın Büyümesi, Karın Bölgesi Neden Büyür, Karın Büyümesi Nedeni

karın büyümesi nedenleri nelerdir, karın neden büyür, karın niçin büyür, karında büyüme neden olur

Karın büyümesi nedenleri

Karında büyüme görülmesinin nedenlerini araştırdığımız zaman, mütenevvi sebeplerin karında büyümenin husule gelmesinde rol oynadığını görmekteyiz. Bilhassa da kadınlarda sıklıkla görülen karın büyümesi, kadın hastalıkları başta olmak üzere tıbbi bir çok rahatsızlığın bir belirtisi olmaktadır. Karına büyüme ekseri karın içinde yer alan organların sorunlu olmasından ya da karın derisinde husule gelen problemlerden kaynaklı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Karın büyümesinin sebepleri

Karında büyüme görülmesinin en çok rastlanan nedeni, ödemdir. Karında ileri seviyede yağlanma, iri çocuk, ikiz ya da üçüz doğum sonrasında kadınların karın kaslarının iyice gevşemesi, sarkması, karın içinde husule gelen tümör ve diğer organlarda görülen rahatsızlıkların karın duvarına yayılması, karında büyüme sebepleri olmaktadır.

Karında gaz nedeniyle şişlik ortaya çıkmakta ve bu şişlik karnın büyümesine sebep olmaktadır. Karın boşluğunda sıvı birikmesi, kadınların adet dönemlerinin yaklaşması, adet gecikmesi, dış gebelik, karın zarında tüberkülozda asit toplanması, karnın su toplaması, kadınlarda myom da, karın büyümesi nedenleridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver