Kadında Pelvik Ağrısı Belirtileri, Kadınlarda Pelvik Ağrısı Belirtileri, Pelvik Ağrısı

pelvik ağrısı belirti, pelvik ağrısı belirtileri, pelvik ağrısı belirtileri neler, pelvik ağrısı nasıl belirti gösterir

Pelvik ağrısı belirtileri nelerdir?

Alt sindirim borusu, üreme sistemi, boşaltım sistemi, kas-iskelet sistemi ve sinir sistemi bozuklukları gibi sistemik hastalıklar ve sorunlar sebebiyle husule gelen pelvik ağrıları zaman zaman ya da sürekli olarak ortaya çıkabilmektedir. Hafif, orta ve ağır derecede geçirilen pelvik ağrılarının özellikle şiddetli olduğu durumlar yaşam kalitesini bozmakta ve çalışan kişilerin iş hayatını ciddi anlamda etkilemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Pelvik ağrısı belirtileri

Pelvik ağrısı ekseri 15-50 yaş aralığındaki kişilerde husule gelmektedir. Kronik ve akut gibi çeşitli türlerde görülen pelvik ağrılarının husule geldiği bölgeler ise alt karın bölgesi, kasıklar, göbeğin hemen alt kısmı, bazen sırt ve kalçalardır. buralarda husule gelen ağrıların bilin ki pelvik ağrısıdır.

Pelvik ağrısı idrar yaparken, cinsel ilişki esnasında ve adet dönemlerinde daha çok hissedilmekte olup, psikolojik ve sosyal sıkıntılar içindeyken de hissedilebilir. Endometriozis, ağrılı mesane sendromu, yapışıklıklar, irritabıl barsak sendromu ve kas iskelet sorunları da pelvik ağrısına yol açmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver