kadın bölgesel zayıflama yöntemleri Hakkında Bilgi

Aşağıda kadın bölgesel zayıflama yöntemleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın bölgesel zayıflama yöntemleri olarak kadınlar için uygulanan bölgesel incelme yolları ve teknikleri akla gelmektedir. Kadınların kilo sorunu erkeklere nazaran farkılık göstermektedir. Özellikle ergenlik, hamilelik, doğum sonrası alınan kilolar, ilerleyen yaşlarda menopoz süreci gibi farklı faktörler ve durumlar, kadınlarda alınan kiloların vücudun kalça, basen, göbek, baldır, karın, bel ve sırt gibi bölgelerinde yoğunlaşmasına neden olabilmektedir. O nedenle kadınlara özel bir takım bölgesel zayıflama yöntemleri sağlık sektöründe geliştirilmektedir. Bunlardan bir kısmı doğal yollardan bölgesel zayıflama sağlarken bir bölümü ise ameliyatlı veya ameliyatsız operasyonlarla bölgesel kilolara çözüm aramaktadır. Ancak hangi bölgesel zayıflama yöntemi tercih edilirse edilsin diyet ve hareketli yaşam, yani zayıflama ve kilo verme egzersizleri sizlerin en büyük yardımcısı olacaktır.

Son zamanlarda zayıflama sektörü ülkemizde gittikçe gelişen bir pazar halini aldı ve maalesef pek çok zayıflama kliniği, zayıflama merkezleri ya da güzellik merkezi, güzellik salonlar adıyla faaliyet gösteren yerlerde zayıflamak isteyen kişilere faydasız ve bilimsel olmayan vaatlerde bulunuldu.

Özellikle bölgesel zayıflama Türk kadınının çok ciddi bir yakınması olduğu için bu konuda birçok uygulama ortaya çıktı. Ben size kendi kliniğimde uzun yıllar içinde zayıflattığım hastalardaki tecrübelerime dayanarak bilgi vereceğim. Bölgesel zayıflama yöntemleri ve selülit tedavisi asla ve asla tek başına bir mucize yaratamaz. Mutlaka bilinçli diyet artı egzersiz artı diğer yardımcı yöntemlerle beraber uygulandığı takdirde olumlu bir katkı sağlar. Aşağıda günümüzdeki belli başlı zayıflama aletlerini ve zayıflama yöntemlerini bulacaksınız.
// 1.Bölgesel zayıflama yöntemleri – LPG ile zayıflama Fransa kökenli bir selülit ve bölgesel zayıflama aletidir. Kuvvetli vakum etkisiyle belirli bir süre uygulandığında selülitlerde azalma ve dokularda sıkılaşma ve toparlanma sağlar. Mutlaka bu konuda uzman bir kişi tarafından uygulanmalıdır. Ben son birkaç senedir merkezime başvuran kişilerde LPG’den oldukça iyi sonuç alındığını gözlemledim. 2. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Karboksi terapi ile zayıflama Yine son yıllarda bölgesel zayıflama, sıkılaşma, çatlak, selülit tedavisinde olumlu etkili bir alettir. Bu yöntemin uygulandığı kişiler bazen hafif bir acı veya biber yanması gibi bir his duyabilmektedirler. Ancak bilinçli bir diyet artı egzersiz programıyla uygulandığı zaman sonuçlar olumludur. 3. Bölgesel zayıflama yöntemleri – TMT (Transdermalmezoterapi) ile zayıflama TMT bölgesel zayıflama yolu, yeni bir yöntem olup biz ona kısaca iğnesiz mezoterapi tedavisi diyoruz. Transdermalmezoterapi tekniğinde, Mezoterapi de kullanılan, bölgesel zayıflama ve yağ erimesi sağlayan preparatların özel bir elektrik akımıyla cilt altına yedirilmesini amaçlar. Olumlu sonuç aldığını belirten pek çok hastam oldu. 4. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Mezoterapi ile zayıflama Mezoterapi ile zayıflama da özel iğneleri veya tabancasıyla yağ dokusuna çeşitli yağ eritici maddelerin zerki ile yapılır. Etkili olmasına rağmen ağrı ve morluk oluşumu bazen hastalan rahatsız edebilmektedir. sonra basınç ve vakum uygulamalarıyla lenf drenajı sağlayan yardımcı bir yöntemdir. Diğer aletlerle beraber uygulanabileceği gibi özellikle ödemden yakınan kişilerde şişliği indirerek yardımcı olur. //
6. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Elektroterapi ile zayıflama

Elektroterapi ile zayıflama tedavisinde vücuda zararı olmayan elektrik akımlarıyla hedef bölgedeki kasların çalıştırılmasını ve böylece o bölgede bir sıkıiaşma oluşmasını hedefler. Hiç spor yapmayan kişilerde yardımcı olabilir.

7. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Zayıflama Aletleri

Özellikle koşu bandı, ekliptik bisiklet, pilates, aerobik, gibi yöntemler de bölgesel zayıflama ya ciddi manada katkı vermektedir.

7. Bölgesel zayıflama yöntemleri – diğer yöntemler
Yosunlu G5, çamur bandajları, infraruj, ultrason, parafin gibi çok daha çeşitli yöntemler olmakla beraber, ben uzun yıllar kendi kliniğimde gördüğüm ve daha etkili olduğuna inandığım aletlerden yukarıda bahsettim. Tekrar hatırlatayım ki, hiçbir alet veya ilaç mucize yaratmaz. Mucize sizin beyninizin içindedir. Bu aletler ancak uygun bir diyet ve egzersizle uygulandığında yardımcı olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver