Kadife Çiçeği Faydaları, Kadife Çiçeği Ne İşe Yarar, Kadife Çiçeği Ve Faydası

kadife çiçeğinin cilde faydaları, kadife çiçeğinin faydaları, kadife çiçeğinin sağlığa faydaları, kadife çiçeğinin yararları

Kadife çiçeğinin faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kadife çiçeğinin faydalarını muhakkak uzmanların tavsiyelerinden duymuş, sağlık için özellikle de cilt güzelliği bakımından ne kadar faydalı ve mucizevi bir bitki olduğunun farkına varmışsınızdır. Latince adı Calendula Officinalis olan kadife çiçeği bizim ülkemizde dahil olmak üzere birçok Akdeniz ülkesinde yetişmekte ve sağlığımız için binnbir şifa sunmaktadır. Gelin hep birlikte kadife çiçeğinin faydalarını gözden geçirelim.

 

Kadife çiçeğinin faydaları

 

Kadife çiçeği cilt sağlığını tehlikeye atan sorunlara karşı cildinizi oldukça başarılı bir şekilde korumaktadır. Özellikle kuru ve hassas ciltler için çok faydalı bir bitkidir. Kadife çiçeği aynı zamanda gözlerin daha iyi görmesini, kalbin ritmik bir şekilde çalışmasını ve varislerden de kurtulmanızı sağlar.

Kadife çiçeğinden yapılan bitkisel yağ güneş yanıklarına ve böcek sokmalarına karşı çok iyidir. Hoş kokusu ile de huzur verir. Banyo sonrası cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver