Kabus Görme Nedenleri, Kabus Görme Nedenleri Nelerdir, Kabus Görme Sebepleri

kabus görme sebepleri nelerdir, kabus görmek, neden kabus görülür, neden kâbus görürüz

Kabus görmenin nedenleri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gece uykumuzda gördüğümüz kabuslar bazen küçük, bazen büyük sıkıntılara yol açtığı ve çoğumuzun da gece uykularını haram ettiği için kabus görme nedenleri nelerdir sorusunu uzman Dr. Aylin Aksoy Çoban’a yöneltiyor ve kabus görme sebeplerinin neler olduğunu öğreniyoruz. Çoban bu sorumuzu cevaplarken ilk olarak gece yatmadan önce yenilenlerin etkisi olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam ediyor.

Geceleri kabus görmenin sebepleri hakkında açıklama yapan Dr. Aylin Aksoy Çoban, yatmadan önce yenilen gıdalar kadar uyuma ortamının da büyük etkisi olduğundan bahsetti. Çoban aynı zamanda ışığında kabus görmeye etkisi olduğunu ve bu sebeple uyuduğumuz ortamlarda ışığın açık kalmaması gerektiğini söylemektedir.

Işıkla uyumak uykunun kalitesini düşürdüğü kadar kabus görmenin de nedenidir. Çoğu kişi gece uyurken karanlıktan korktukları için gece lambası tercih etmekte ancak bazıları aşırı ışıldayan gece lambaları kullandıkları için bu durumdan kötü etkilenmekteler. Çünkü aşırı ışık saçan gece lambaları ve açık kalan ışıklar uykunun derinliğini etkiler. Bu sebeple kabus görmek kaçınılmaz olur.

Çoban uyku ile en son yenilen yemeğin arasında en az iki saat olması gerektiğini de söylemekte. Mide doluyken uyumak hem reflü gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmakta, hem de uykunun kalitesini bozmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver