Kabotaj Nedir Hakkında Bilgi

Kabotaj Nedir

Kabotaj anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kabotaj Nedir, Kabotaj Ne Anlama Gelir, Kabotaj Ne Demektir, Kabotaj Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kabotaj ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kabotaj Anlamı

Uzak yol deniz seferinin karşıtı olarak, kıyılar boyunca, özellikle de bir devletin kendi limanları arasında gemi işletmesi, deniz seferleri yapması. İç ticaretin gelişimindeki önemi açısından devletler, yabancı gemi ve yabancı uyruklu kişilere kabotaj yasağı koyarlar. 1921 Barcelona ve 1944 Chicago antlaşmalarına göre, kabotaj yasağı devletlerarası hukuka uygun bir durumdur. Türkiye’de, 1926 tarih ve 815 sayılı yasayla kabotaj düzenlendi. Bu yasaya göre, Türkiye kıyılarının bir noktasından diğerine yük ve yolcu taşımak ve kıyılarda, limanlarda ve limanlar arasında her türlü liman hizmeti yapmak hakkı, Türk bayrağı taşıyan gemilere tanınmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Kabotaj Nedir Kabotaj ödev ara Kabotaj kelime anlamı Kabotaj sözlükte ara Kabotaj ansiklopedi bilgi bankası ara Kabotaj ne demek Kabotaj neye denir

Kabotaj ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver