Kabızlık Nedir Neden Olur Nasıl Geçer? Hakkında Bilgi

Kabızlık Nedir Neden Olur Nasıl Geçer?

Kabızlık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kabızlık Nedir, Kabızlık Ne Anlama Gelir, Kabızlık Ne Demektir, Kabızlık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kabızlık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kabızlık Anlamı

Büyük abdestin doğal olandan daha seyrek ve daha katı yapılması durumu; peklik. Bağırsakların ağır çalışması sonucu ortaya çıkar. Kabızlığa, bağırsak çeperlerindeki ve metabolizmadaki bozukluklar neden olabileceği gibi, ruhsal bozukluklar da yol açabilir. Yeterince sıvı alınmaması, besleyici yiyeceklerden yoksun kalmak da kabızlık yapar. Kabızlıkla birlikte baş ve bel ağrıları, bitkinlik, sancı, kanama, zayıflama gibi belirtiler görülürse, hekime başvurulmalıdır. Bazı insanlar, genellikle seyrek dışkılar. Bu durum yaşlılarda doğaldır. Kabızlığın bu durumu, bir hastalık değildir.

Konu ile ilgili aramalar: Kabızlık Nedir Kabızlık ödev ara Kabızlık kelime anlamı Kabızlık sözlükte ara Kabızlık ansiklopedi bilgi bankası ara Kabızlık ne demek Kabızlık neye denir

Kabızlık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver