Kabızlık için incir kürü nasıl yapılır nasıl hazırlanır, uygulanışı ve malzemeler

Ahmet Maranki Kabızlık İçin İncir Kürü-Kabızlığı Önlemenin Yolları-Kabızlığa Ne İyi Gelir

kabızlığa iyi gelen bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Kabızlığın nedenleri arasında en fazla dikkat çeken kabızlık sebepleri, yanlış beslenme neticesinde oluşan bağırsak tembellikleri olarak adlandırılabilir. Bu noktada kabızlık doğal tedavisi için bir takım bitkisel çözüm kürlerinden elbette azami derecede faydalanmak gerekmektedir. Prof. Dr. Ahmet Maranki, kabızlık konusu açıldığında katıldığı tv programlarında ve eserlerinde genelde kuru incir ile yapılan kabızlık küründen bahsediyor. Kuru incirin bol miktarda lif içermesi be sindirim sistemini temizleyici etkisi nedeniyle kronik kabızlık şikayeti olan hastalara şiddetle önerilmektedir. Kabızlığa kesin bitkisel çözüm amacıyla kullanılabilen kuru incir elbette bir takım işlemlerden geçirilmesi gerekmekte ve böylelikle kabızlığa bitkisel çözüm sunabilmektedir. Şimdi incir kürü için gerekli malzemeler nelerdir, bu malzemeler nasıl hazırlanır bunları inceleyelim

Ahmet Maranki Bağırsak Düzenleyici KÜR- incir kürü

Gerekli malzemeler:

4-5 tane kuru incir
2 bardak su ve bu suyun kaynatılacağı bir cezve-kap-çaydanlık

İncirleri suya koyup kısık ateşte yaklaşık 100 dakika kadar kaynatılmasını bekliyoruz. Ardından elde edilen su içilir, incirler sudan çıkartılarak yenir ve bağırsakları çalıştırıcı etkisiyle kabızlık şikayetlerinin tekrar ortaya çıkmasına mani olur.

Kabızlık kürü ne kadar zaman sürmeli:

Kabızlık kürü yukarıda da söylediğimiz gibi 1 aylık bir bitkisel kabızlık kürüdür. Diğer kabızlığa iyi gelen bitkilerden farklı olarak incir kürünün etkisi geç oluşur ama kalıcıdır. Yani ay takvimine göre dolunay ile başlanır ve dolunay ile biter. Yani 4 haftalık bir uygulanma süresine sahiptir. Daha doğrusu bitkisel kür şayet 3-4 hafta uygulandığında kabızlık için faydalıdır. İncir suyu ve incirin çekirdekleri, mide ve bağırsak mukozasını kalıntılardan,temizler ve indirim sisteminin daha rahat çalışmalarını sağlayarak kabızlığa kesin bitkisel çözüm olur.

ÖNEMLİ NOT: Şeker hastası olanların kuru incir kürü yapmaları, incirin kan şekerini yükseltmesi nediyle uygulayamazlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver