Kabak Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Nerede Yetişir? Hakkında Bilgi

Kabak Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Nerede Yetişir?

Kabak Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Nerede Yetişir
Kabak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kabak Nedir, Kabak Ne Anlama Gelir, Kabak Ne Demektir, Kabak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kabak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kabak Anlamı

Kabakgiller familyasından, meyveleri sebze olarak değerlendirilen çeşitli Cucurbita türlerinin ortak adı. Yayılarak ya da dik olarak büyüyen bu bir yıllık bitkilerin, üzeri sert tüylerle kaplı, derin parçalı ya da hafif loplu geniş yaprakları ve tek eşeyli sarı çiçekleri vardır. Dişi çiçekler, meyve bağladıktan sonra uzunca bir süre dökülmeden kalır.

Kabak, iyi sulanan topraklarda, genellikle çit ya da duvar gibi bir desteğe sarılarak yetiştirilir. Başlıca protein, karbon hidrat ve A vitamini içeren kabak meyvelerinden sebze yemeği ve tatlı yapılır. Çiçekleri de bazı yörelerde dolma yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kabak Nedir Kabak ödev ara Kabak kelime anlamı Kabak sözlükte ara Kabak ansiklopedi bilgi bankası ara Kabak ne demek Kabak neye denir

Kabak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver