Kaba Etler

KABA ETLER

Burada Truva savaşlarına konu olan ve kuşaklar boyu insanları aldatan bir öyküye değinmek gerekir. Homeros’un “İlyada” adlı ünlü destanında bir düğün anlatılır. Bu düğüne tüm Tanrılar ve Tanrıçalar davetlidir. Sadece ihtilaf (kavga) tanrısı Eris’in davet edilmesi unutulur. Bunun intikamını almak için Eris ortaya bir altın portakal atar. Çoğu Avrupa okullarında okutulan öykü burada biraz değiştirilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Altın portakalın üzerinde “En Güzele” yazılı olduğu öne sürülmüştür. Oysa portakalda, “En tahrik edici popoya sahip olana” yazılıdır. Sonunda yarışmaya hakem olarak Truva Kralı Priam’ın oğlu Paris atanır. Paris üç tanrıça, Hera, Atena ve Afrodit arasından üçüncüsünü seçer. Eski Yunanda bu tür yarışmalara kadınlar gibi erkekler de katılırdı. Bunlar için güzel bir makat, en tahrik edici işaret olarak görülürdü. Kaba etler konusunda sayısız şarkılar düzenlenmiş ve övgüler yağdırılmıştı. Bu konu mermere de işlenmiştir. Örneğin Siraküze’deki Kalipigos Afrodit mabedinde olduğu gibi.

Günümüzde de anketler, batıda her üç kadından birisinin erkekte önce kalçalara baktığını gösteriyor. Erkek ise, en fazla kadının göğüslerine bakıyor. Göğüsler mümkün olduğunca doğaya dönüyor ve açılmıyor. Ancak Amerikalı araştırmacı Desmond Morris’e göre, kadının göğüsleri kalçaların yerini tutmak amacıyla açılmaktadır. Doğanın, göğüsleri, erkeği kadına önden yaklaşmak için yarattığı düşünülmektedir. Cinsellikte insanı hayvandan ayıranın bu olduğuna inanılır. Aslına bakarsanız bu tam olarak böyle değildir.

İnsanın gelişmiş ve değişkenlik gösteren bir düşünce sistemi vardır. Bunun için bir köpek hayvanını göz önüne alırsak; köpek Avrupa’da da, Asya’da da, Afrika’da da ve dünyanın diğer kıtalarında dişisine hep aynı şekilde yaklaşır fakat insan için durum böyle değildir. İnsan hayal gücünün önderliğinde isterse yılda 365 farklı pozisyonda kadınına yaklaşabilir. Bu tamamen insanın düşünce sistemiyle ilişkilidir. Tamamen çıplak olan Afrika’da kadının göğüslerinden erkeğin tahrik olması mümkün müdür? Batı’da ki anketlerde her ne kadar erkeğin kadının ilk olarak göğüslerine dikkat ettiği görülse de bu durum diğer coğrafyalar da farklılık gösterir. Bu toplumun cinselliğe bakış açısı ve cinsel doyuma ne kadar ulaşabildiği ile de yakından ilgilidir.

var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1′);
var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2′);

Ads1.parentNode.removeChild(Ads1);
Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver