Jüri Nedir Hakkında Bilgi

Jüri Nedir

Jüri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jüri Nedir, Jüri Ne Anlama Gelir, Jüri Ne Demektir, Jüri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jüri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jüri Anlamı

Kimi ülkelerde, mahkemelerde yargı görevi yapan yurttaşlardan kurulu geçici kurul. Ağır cezalı suçlarda, asıl mahkemeye yardımcı olarak kurulan jüri, savı ve savunmayı dinledikten sonra sanığın suçlu ya da suçsuz olduğuna karar verir. Jüri sistemi, daha çok Anglosakson ülkelerinde uygulanır. Bu sistemin uygulanmadığı Türkiye’de ağır cezalı suçların yargılanması ağır ceza mahkemelerince yürütülür. Bir sınav ya da yarışmada sonuç hakkında karar vermek üzere oluşturulmuş seçiciler topluluğuna da jüri adı verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Jüri Nedir Jüri ödev ara Jüri kelime anlamı Jüri sözlükte ara Jüri ansiklopedi bilgi bankası ara Jüri ne demek Jüri neye denir

Jüri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver