Judo Nedir Hakkında Bilgi

Judo Nedir

Judo anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Judo Nedir, Judo Ne Anlama Gelir, Judo Ne Demektir, Judo Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Judo ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Judo Anlamı

Özellikle savunma amacıyla yapılan ve çevikliğin büyük rol oynadığı bir çeşit Japon güreşi. Silâhsız savunmayı sağlayan jiujitsudan geliştirildi. 1882′den sonra bir spor ve beden eğitimi yöntemi olarak yayılmaya başladı. 1930′da Japonya’da ilk ulusal judo şampiyonası, 1951′de ilk Avrupa Şampiyonası, 1956′da da ilk Dünya Şampiyonası yapıldı. 1964 yılında Olimpiyat Oyunları arasına alındı. Karşılaşmalar çeşitli ağırlık kategorilerinde yapılır. Kategoriler şöyledir: Hafif (63 kg.dan aşağı), küçük orta (63-70 kg.), orta (70-80 kg.), yarı ağır (80-93 kg.), ağır (93 kg.dan yukarı). Judo giysisi dayanıklı bir bezden yapılmış gömlek ve pantolondan oluşur. Bele bağlanan kuşağın rengi oyuncunun ustalık derecesini belirtir (acemiler için beyaz, sonra sarı, turuncu, yeşil, mavi, kahverengi, siyah).

Konu ile ilgili aramalar: Judo Nedir Judo ödev ara Judo kelime anlamı Judo sözlükte ara Judo ansiklopedi bilgi bankası ara Judo ne demek Judo neye denir

Judo ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver