Josef Hickersberger Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Josef Hickersberger Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Josef Hickersberger Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Josef Hickersberger, Avusturya’lı eski futbolcu, Avusturya Milli Takım’lar teknik direktörü.

Sponsorlu Bağlantılar

27 Nisan 1948’de Avusturya’nın Amstetten kentinde doğdu. Kariyerine Austria Wien takımında futbolcu olarak başladı. Sonra Kickers Offenbach, Fortuna Düsseldorf, Rapid Vienna gibi takımlarda oynadı. Arjantin’de düzenlenen 1978 FIFA Dünya Kupası’nda Avusturya Milli Takımı kadrosunda yer aldı. Jübilesini yaptıktan sonra Avusturya Milli Takım teknik direktörü oldu. İtalya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda Faroe Adaları karşısında mağlup olunca görevini bıraktı.

1990 – 1992 yılları arasında Fortuna Düsseldorf takımını çalıştırdı. 1993’te daha önce top koşturduğu Avusturya Wien takımının başına geçti fakat bu macera sadece 1 yıl sürdü. Kariyerine Arap ülkelerinde devam etti ve Al Wasl FC, Bahreyn Milli takımını yönetti.

2002 Senesinde yeniden ülkesine dönen teknik adam burada Rapid Wien takımının başına geçti. 2004 – 2005 Sezonunda takımına şampiyonluk sevinci yaşattı.

Euro 2008 Avrupa Kupasında Avusturya Milli Takımını Yönetiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver