Jinekomasti Erkeklerde Göğüslerin Büyümesi Nedenleri-Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilgi

Aşağıda Jinekomasti Erkeklerde Göğüslerin Büyümesi Nedenleri-Göğüs Küçültme Ameliyatı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Jinekomasti Erkeklerde Göğüslerin Büyümesi Nedenleri-Göğüs Küçültme Ameliyatı

jinekomasti

jinekomasti

Erkeklerde göğüs büyümesi (jinekomasti)  sadece görünümsel bir sorundan kaynaklanan büyüm meme sorunu olabileceği gibi bir takım hastalıklardan kaynaklanan göğüs büyümesi de görülebilmektedir. Bu bakımdan erkeklerde görülen göğüslerin büyüme nedenlerine kısaca değinecek olursak:

Jinekomastinin Nedenleri Nelerdir

Hipogonadizm: Klinefelter sendromu ya da hipofiz yetmezliği gibi testosteron üretiminin düzensizliği ile ilgili bir takım hormon hastalıkları jinekomasti de denilen göğüs büyümesine neden olabilmektedir.

Yaşlanma: Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan hormon salgı düzensizlikleri de özellikle aşırı kilolu erkeklerde  jinekomastiye neden olabilir.

Tümörler: Testis, böbrek üstü bezleri ya da hipofiz bezi civarında görülebilen tümörler de kadınlık ve erkeklik hormonlarının salgı düzeyinde ciddi dalgalanmalara neden olacağı için jinekomasti ye neden olabilmektedir.

Hipertiroidi: Tiroid bezinde gereğinden fazla tiroksin hormonu üretimi de erkeklerdeki göğüs genişlemesine ve sarkmasına neden olur.

Böbrek yetmezliği Hemodiyaliz tedavisi gören böbrek hastalarının yaklaşık yarısında jinekomasti ve göğüs sarkmaları görülebilmektedir.

Karaciğer yetmezliği ve siroz:  Karaciğer sorunları ile alakalı olarak görülen hormonal dalgalanmaların yanı sıra siroz tedavisi için alınan ilaçlar  da jinekomastiye sebep olabilmektedir.

Yetersiz beslenme ve açlık: Yetersiz beslenme neticesinde insan vücudunda salgılanan testosteron seviyesi düşerken, östrojen seviyesi aynı düzeyde sabit olarak kalır. Bu durum da erkeklerde göğüs büyümesi ve sarkması sorununa neden olur.

Göğüs büyümesi sorununa çözüm amacıyla öncelikle buna neden olan etkenler saptanır. Ardından bu etkenlerin yok edilmesi amaçlanır. Şayet göğüs büyümesi buna rağmen küçültülemediyse bu durumda Jinekomasti ameliyatı adı verilen göğüs küçülme estetiği erkeklerde uygulanır.

 

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır Uzman TV video izle

UzmanTV  
Meme Estetiği

UzmanTV  
Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)

UzmanTV  
Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver