Jinekoloji Nedir Neye Bakar Hakkında Bilgi

Jinekoloji Nedir Neye Bakar

Jinekoloji Nedir Neye Bakar, Jinekoloji hangi hastalıklara bakar
Jinekoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jinekoloji Nedir, Jinekoloji Ne Anlama Gelir, Jinekoloji Ne Demektir, Jinekoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jinekoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jinekoloji Anlamı

Kadın hastalıklarıyla ilgili tıp dalı. Jinekoloji, kadın organizmasını ve cinsel organlarını fizyolojik, morfolojik ve patolojik bakımdan inceler.

Jinekoloji alanında uzmanlaşan doktorlara jinekolog denir. Jinekologlar, kadının üreme sistemindeki bozuklukları tedavi etmek üzere eğitim görmüş doktorlardır. Kadınlarda görünen bazı rahatsızlıklardan olan âdet kanamalarıyla ilgili bozukluklar, göğüsleri etkileyen rahatsızlıklar, üreme organlarının herhangi birinde ortaya çıkan kanser, kısırlık ya da cinsel temasla geçen hastalıklar, menopoz sırasındaki zorluklar, doğum kontrolü, kürtaj ya da cinsel sorunların tümü bu tıp dalının konusudur. Jinekologlar, aynı zamanda doğum uzmanıdırlar. Bu nedenle, jinekologlar, gebelik ve doğum konularıyla da uğraşırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Jinekoloji Nedir Jinekoloji ödev ara Jinekoloji kelime anlamı Jinekoloji sözlükte ara Jinekoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Jinekoloji ne demek Jinekoloji neye denir

Jinekoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver