Jimnastik Nedir Hakkında Bilgi

Jimnastik Nedir

Jimnastik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jimnastik Nedir, Jimnastik Ne Anlama Gelir, Jimnastik Ne Demektir, Jimnastik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jimnastik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jimnastik Anlamı

Bedeni çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan yöntemli vücut hareketlerinin genel adı. Spor olarak ya da tedavi amacıyla yapılır. Dört ana kola ayrılır: Barfiks, trapez, çember ve yer hareketleri, kulplu beygir, denge, halka ve paralel gibi dalları olan aletli jimnastik; bozukluk gösteren bir organın normale döndürülmesi için yapılan tıbbî jimnastik; vücudun hareket yeteneğini yükseltmek, gelişimini hızlandırmak için yapılan eğitim jimnastiği ve müzikle ya da müziksiz yapılan gösteri hareketlerinden oluşan ritmik jimnastik. Jimnastik, ilk günlerden beri Olimpiyat Oyunlarına alınmıştır. Her yıl tüm dünyada çok ilgi gören şampiyonalar düzenlenmektedir. Türkiye’ye 1868′de Galatasaray Lisesi öğretmeni M. Moiroux tarafından getirilen jimnastik, tüm okullara yayılmış, fakat Türk jimnastikçileri uluslararası yarışmalarda pek başarılı olamamışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Jimnastik Nedir Jimnastik ödev ara Jimnastik kelime anlamı Jimnastik sözlükte ara Jimnastik ansiklopedi bilgi bankası ara Jimnastik ne demek Jimnastik neye denir

Jimnastik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver