Jeomorfoloji Nedir Hakkında Bilgi

Jeomorfoloji Nedir

Jeomorfoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jeomorfoloji Nedir, Jeomorfoloji Ne Anlama Gelir, Jeomorfoloji Ne Demektir, Jeomorfoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jeomorfoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jeomorfoloji Anlamı

Jeolojinin, yeryüzü şekillerini konu edinen dalı. Yeryüzü şekillerinin tanımlanması, sınıflandırılması, kökenlerinin ve kullanım alanlarının belirlenmesi jeomorfolojinin alanına girer. Yanardağlar, kumullar, deltalar, teraslar, sıradağlar, tepeler, vadiler vb. jeomorfolojinin inceleme konularını oluştururlar. Jeomorfoloji depremleri, aktif yanardağları, nehir taşkınlarını, fırtınaları, okyanus akıntılarını inceleyip laboratuvar deneylerinden de yararlanarak yeryüzü şekillerinin kökenlerini açıklamaya çalışır.

Konu ile ilgili aramalar: Jeomorfoloji Nedir Jeomorfoloji ödev ara Jeomorfoloji kelime anlamı Jeomorfoloji sözlükte ara Jeomorfoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Jeomorfoloji ne demek Jeomorfoloji neye denir

Jeomorfoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver