Jeneratör Nedir Nasıl Çalışır Ne İşe Yarar? Hakkında Bilgi

Jeneratör Nedir Nasıl Çalışır Ne İşe Yarar?

Jeneratör Nedir Nasıl Çalışır Ne İşe Yarar
Jeneratör anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jeneratör Nedir, Jeneratör Ne Anlama Gelir, Jeneratör Ne Demektir, Jeneratör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jeneratör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jeneratör Anlamı

Elektrik enerjisi üreten araç. Genellikle mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren dinamo gibi araçlar birer jeneratörse de bu terim daha çok içten yanmalı motorlar aracılığıyla elektrik enerjisi üreten makineler için kullanılır. Bu tür jeneratörler elektrojen grubu olarak da adlandırılır. Uygulamada daha çok benzin ya da motorinle çalışan içten yanmalı motorlardan hareket alan jeneratörler kullanılır. Motorun sağladığı mekanik enerji bir alternatör tarafından alternatif akıma dönüştürülür. Motora dinamo bağlandığı takdirde doğru akım üretilir. Küçük işyerleri ya da evlerin elektrik ihtiyacını 5 kw.a kadar olan küçük jeneratörler karşılayabilir. Büyük sanayi kuruluşları için ya da şehir şebekesini beslemek için çok daha büyük (2.000 kw.a kadar) jeneratörler kullanılır. Jeneratörler genellikle aydınlatma ya da sanayi kuruluşlarının enerji ihtiyacını karşılamakta kullanılan ve şebeke gerilimini sağlayan araçlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Jeneratör Nedir Jeneratör ödev ara Jeneratör kelime anlamı Jeneratör sözlükte ara Jeneratör ansiklopedi bilgi bankası ara Jeneratör ne demek Jeneratör neye denir

Jeneratör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver