Jasper Kent kim Jasper Kent nereli Jasper Kent resimleri fotoğrafları

Jasper Kent resimleri fotoğrafları,

 

Bu biyografimiz de Dünyaca ünlü Danilov beşlemesinin yazarı Jasper Kent hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Jasper Kent ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Jasper Kent kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Jasper Kent, 1968 yılında İngiltere Worcestershire’da dünyaya geldi. Fen ve Doğa bilimleri eğitimi aldı, kuramsal fizik dalında uzmanlaştı.

Kent, yaklaşık yirmi yıl müzikal tiyatro alanında oyuncu, çalgıcı, yönetmen ve besteci olarak çalıştı. Jasper Kent, ”Yazar Krampı”, ”Malvolio’nun İntikamı”, ”Vaat Edilmiş Toprak”, ”Hatırla! Hatırla!” adında dört müzikli oyun yazdı.

Jasper Kent Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Sussex’te yaşayan Kent, büyük ününü edebiyat alanında yaptı. Tarihsel fantezi roman türünde bugüne kadar yazılmış tüm kitaplar arasında altıncı büyük yapıt olarak seçilen ”On İki”, Danilov Beşlemesi’nin ilk kitabıydı.

Can Yayınları tarafından yayımlanan ”On İki”den sonra dizinin ikinci kitabı ”On Üç Yıl Sonra” okuyucuyla buluştu. Bu kitabı ”Üçüncü Bölge”, ”Zymyeeviç”, ”Mitka Amca” adlı kitaplar izledi.

Jasper Kent bu dizinin ön araştırmasını yaparken, Napolyon’un Rusya Seferi’nde izlediği yoldan giderek, Avrupa’yı batıdan doğuya geçip St. Petersburg’a, Moskova’ya ve Kırım’a gitti.

Etiketler: :
Jasper kent kim blog

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver