Japon Genepax Japon Genepax su yakıtlı otomobil Japon suyla çalışan araba suyla çalışan otomobil

Etiketler: Genepax, Japon

Suyla Çalışan Otomobil Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Suyla Çalışan Otomobil

 Japon Genepax, Hızla artan petrol fiyatlarına nedeniyle su ve havayla çalışan otomobil üreterek buldu. Genepax, aracın maksimum hızının saatte 80 kilometre olduğunu bildirerek, otomobilin patenti için başvuruda bulunduklarını açıkladı.

null
 

 Şirket, Japon otomobil üreticileri ile işbirliği yaparak aracın yaygın üretimini sağlamayı hedefliyor. Araç bir litre suyla yarım saat yol alabiliyor. Otomobilde kullanılan suyun normal sudan herhangi bir farkı bulunmuyor, kullanılan suyun elektrolizi ile hidrojenin ayrıştırılması sonucunda ortaya çıkan elektrik enerjisini kullanarak çalışan aracın tekerleklerine güç elektrik motoru ile aktarılıyor ve otomobil 1 litre su ile yarım saat yol alabiliyor.

 Hızla artan kirlilik nedeniyle özellikle petrolün yanması sonucu açıga çıkan zehirli gazların küresel ısınmayı hızla tetikledigi bir dünyada suyla çalışan bir otomobil çevre dostu olucak, otomobil şirketlerinin her yıl binlerce araba sattığına dikkat çekicek olursak artan kirlilikte aynı oranla artmakta.

 Dünyada petrolün azalması ve bununla birlikte  yer kürenin ısınması azalan tatlı suyun önümüzdeki yıllarda 1 varil petrolle 1 varil suyun eş değer fiyata geliceginide düşünürsek ileride çıkması muhtemel su savaşlarınıda tetiklermi bunuda biraz düşünmek gerekir.

Son Aramalar: Genepax, Japon, Japon Genepax, Japon Genepax su yakıtlı otomobil, Japon suyla çalışan araba, suyla çalışan otomobil

su ile çalışan araba, su ile çalışan arabanın özellikleri, suyla çalışan araba, suyla çalışan arabanın özellikleri, teknoloji tasarım suyla çalışan araba için sorunlar, suyla çalışan arabaların özellikleri, suyla çalışan telefonun özellikleri, suyla çalışan araba özellikleri ingilizce, suyla çalışan araba nasıl yapılır, suyla çalışan araba ve özellikler

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver