Jandarma Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Jandarma Nedir Görevi

Jandarma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jandarma Nedir, Jandarma Ne Anlama Gelir, Jandarma Ne Demektir, Jandarma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jandarma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jandarma Anlamı

Genel güvenliği ve düzeni korumakla görevli ve bunun için konulan yasa ve hükümet emirlerini yerine getirmekle yükümlü güvenlik kuvveti. Kolluk kuvvetleri genellemesi altında polis teşkilâtı ile birlikte yer alan jandarma, eğitim, görev, teçhizat ve teşkilâtlanma bakımından önemli farklılıklara sahiptir. Türkiye’de Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulan jandarma teşkilâtının kesin olarak kuruluş tarihi bilinmemekteyse de 1839 Gülhane Hattıhümayunu ve onu izleyen yasalarla düzenlenmiştir. Günümüzde jandarma teşkilâtı, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak ve Genelkurmay Başkanlığı’ndan aldığı direktiflere uygun olarak yönetilir.

Konu ile ilgili aramalar: Jandarma Nedir Jandarma ödev ara Jandarma kelime anlamı Jandarma sözlükte ara Jandarma ansiklopedi bilgi bankası ara Jandarma ne demek Jandarma neye denir

Jandarma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver