Jaguar Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Jaguar Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Jaguar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Jaguar Nedir, Jaguar Ne Anlama Gelir, Jaguar Ne Demektir, Jaguar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Jaguar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Jaguar Anlamı

Kedigiller (Felidae) familyasından yırtıcı bir memeli türü. Boyları 185-200 cm, kuyrukları 70-75 cm, omuz yükseklikleri 90 cm kadardır. Leopara benzemelerine karşın, onlardan daha büyük ve kuyrukları daha kısadır. Postlarının kısa ve parlak olan kılları genellikle kırmızımsı renktedir. Düzensiz ve halka şeklinde benekler vardır. Tamamen siyah olanları da vardır. Her türlü hayvana hatta insanlara da saldırırlar. Gebelikleri yaklaşık 100 gün sürer, 2-3 yavru doğururlar. Yaşam süreleri 20 yıl kadardır. Güney Amerika’da bulunurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Jaguar Nedir Jaguar ödev ara Jaguar kelime anlamı Jaguar sözlükte ara Jaguar ansiklopedi bilgi bankası ara Jaguar ne demek Jaguar neye denir

Jaguar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver