İzmarit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

İzmarit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

izmarit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

izmarit Nedir, izmarit Ne Anlama Gelir, izmarit Ne Demektir, izmarit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

izmarit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

izmarit Anlamı

izmarit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?
Perciformes takımının Centracantidae familyasına iki balık türünün ortak adı. Ağzı körüklü, gözleri iri, sırt, göğüs ve anüs yüzgeçleri sert ve diken biçimindedir. Ortalama boyları 20-25 cm arasıdır. Başlıca besini plânktonlar, midye, balık yumurtaları, kurtlar ve yosunlardır. Erkekleri dişilere oranla biraz daha iridir. Yumurta dökümü ilkbaharda, nisan ve mayıs aylarıdır. Üreme dönemlerinde her iki yanında lâcivert şerit şeklinde benekler belirir. Bir yetişkin dişi 60-70 000 yumurta dökebilir. Ömürleri 10-12 yıl kadardır. Erkekler üç, dişiler iki yaşında cinsel olgunluğa erişir.

Konu ile ilgili aramalar: izmarit Nedir izmarit ödev ara izmarit kelime anlamı izmarit sözlükte ara izmarit ansiklopedi bilgi bankası ara izmarit ne demek izmarit neye denir

izmarit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver