iTunes Şarkı Sözü Ekleme

iTunes müzik arşivnize şarkı sözü eklemek istiyormusunuz? Bunu manuel olarak herş şarkı için ayrı ayrı yapabilirsiniz, fakat bunu otomatik olarak tüm şarkılarınız için yapacak güzel bir program var. Üstelik tamamen ücretsiz. Diğer türlü önce şarkı sözünü bulmanız, sonra manuel olarak bir kaç işlemden sonra iTunes müzik koleksiyonunuza eklemeniz gerekmektedir. Takdir edersiniz ki bu zaman kaybı ve yorucu bir olaydır. iTunes Lyrics Adder programı bu işi sizin için otomatik olarak yapacaktır.

Bu programı kullanmadan önce iTunes şarkılarınızın etiket bilgilerini kontrol etmenizi öneririm. Çünkü iTunes Lyrics Adder programı şarkı sözlerini aramak için etiket bilgilerinizi kullanır. Bu bilgiler ile azlyrics.com ve mp3lyrics.org sitelerinde arama yapar. Eğer etiket bilgileri eksik veya yanlış ise düzeltiniz ya da bu işi otomatik olarak yapacak olan MusicBrainz Picard Tagger programını buraya tıklayarak indiriniz (ücretsizdir).

Sponsorlu Bağlantılar

Önce iTunes’u açın ve sonra iTunes Lyrics Adder programını çalıştırın. En üstteki “Lyrics Source” yani şarkı sözü kaynağı kısmından bir site seçin ve “Search and Add Lyrcis” butonuna tıklayın. Program eksik olan tüm şarkı sözlerini  online veritabanından bulacaktır.

İşlem bittiğinde, bir log dosyası açılacak ve bulunamayan şarkı sözlerini gösterecektir.

iTunes şarkı sözü ekleme programı tamamen ücretsiz olup Windows 7, xp ve vista için uyumludur.
http://www.enbasit.com/indir.png
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver