İstiridye Nedir Hakkında Bilgi

İstiridye Nedir

İstiridye anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İstiridye Nedir, İstiridye Ne Anlama Gelir, İstiridye Ne Demektir, İstiridye Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İstiridye ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İstiridye Anlamı

Çift çenetliler sınıfının Ostreiade familyasından, denizlerin sıcak ve ılıman kıyı sularında yaşayan omurgasız hayvanların ortak adı. Kazıcı ayak taşırlar. Vücutları yandan kuvvetlice yassılaşmıştır. Baş bölgesi körelmiştir. İki parçalı kabuk her zaman vücudu tümüyle örter ve karın tarafından açılıp kapanır. Bu yapı, balta biçimindeki ayağın hareket için dışarı çıkmasına izin verecek şekilde düzenlenmiştir. Küçük canlılarla beslenirler.

Bir istiridye 1.000.000 kadar yumurta bırakabilir. Çoğu denizlerde, az bir kısmı tatlı sularda yayılış gösterir. Besin kaynağı olmaları yanında, inci oluşturmalarıyla ekonomik öneme sahiptirler.

Konu ile ilgili aramalar: İstiridye Nedir İstiridye ödev ara İstiridye kelime anlamı İstiridye sözlükte ara İstiridye ansiklopedi bilgi bankası ara İstiridye ne demek İstiridye neye denir

İstiridye ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver