İstiklal Marşı Nedir Hakkında Bilgi

İstiklal Marşı Nedir

İstiklal Marşı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İstiklal Marşı Nedir, İstiklal Marşı Ne Anlama Gelir, İstiklal Marşı Ne Demektir, İstiklal Marşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İstiklal Marşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İstiklal Marşı Anlamı

Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı. Sözleri Mehmet Akif Ersoy’a, bestesi Zeki Üngör’e aittir. 1921′de açılan ulusal marş yarışmasına 724 şiir katıldı. 12 Mart 1921 tarihli oturumda, Ersoy’un şiiri “İstiklâl Marşı” adıyla resmî marş olarak kabul edildi. Beste yarışmasına 24 besteci katıldı. Kurtuluş Savaşı’nın hızlanması üzerine kesin sonuç alınamadı. 1924′te toplanan kurul, Ali Rifat Çağatay’ın bestesini kabul etti ve bu beste 1930′a kadar kullanıldı. Aynı yıl Zeki Üngör’ün bestesi çalınmaya başlandı. Tamamı 4′lükler hâlinde 41 dizedir (son bölük 5 dize).

Konu ile ilgili aramalar: İstiklal Marşı Nedir İstiklal Marşı ödev ara İstiklal Marşı kelime anlamı İstiklal Marşı sözlükte ara İstiklal Marşı ansiklopedi bilgi bankası ara İstiklal Marşı ne demek İstiklal Marşı neye denir

İstiklal Marşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver