İşte çalışırken İnternette gezinmek performansı artırıyor

İşte çalışırken arada internette gezinmenin size iyi geldiğini belki de hep düşünmüşsünüzdür. En azından kafanızı dağıttığı doğrudur. Fakat bu şüpheleriniz doğru çıktı. Wall Stree Journal’ın raporunda yeni araştırmalar bu sonucu onayladı. İşteyken internette gezinmek gerçekten performansınızı artırıyorumuş. Tabi ki burada üreticilik anlamında performans söz konusu.

Sponsorlu Bağlantılar

Araştırmalar Singapur ulusal üniversitesi araştırmacıları olan Don J.Q. Chen ve Vivien K.G Lim tarafından yürütüldü. Öğrencilere önce bir yazı içindeki “e” harflerinin altını çizmeleri söylendi. Ardından sonraki 10 dakika boyunca bir gruba farklı bir görev verildi. İkinci gruba internette gezinmek dışında herşeyi yapabilecekleri söylendi ve üçüncü gruba da internette gezinebilecekleri söylendi. Daha sonra yine bu üç gruba yazı içindeki “e” harflerinin altlarını çizme görevi verildi.

Sonuçlar tahmin edebileceğiniz gibi, internette gezinenlerin lehineydi:

 İnternette gezinen grup diğerlerinden daha etkili daha üreticiydi ve hiçbir can sıkıntısı görülmezken üst seviye konsantrasyon tespit edildi.

Dr. Lim bu durumu “Web de dolaşmak bir çeşit dinlenme ve yenilenme hizmeti sunuyor. Tıpkı  dışarıya bir kahve içmeye çıkmak yada az biraz kestirmek gibi birşey ” şeklinde açıkladı.

Bir dahaki sefere işteyken kendinizi internette boş boş dolaşırken bulursanız suçluluk hissetmenize gerek yok. Bu aslında etkili çalışmanızın nedeni olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver