İstavrit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

İstavrit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

istavrit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

istavrit Nedir, istavrit Ne Anlama Gelir, istavrit Ne Demektir, istavrit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

istavrit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

istavrit Anlamı

Kemikli balıklar (Osteichthyes) sınıfının, levrekler (Perciformes) takımının istavritler (Carangidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Vücutları mekik şeklindedir. Üzerlerinde bantlı desenler vardır. Yırtıcı hayvanlardır. Sırtlarında iki yüzgeç vardır. Genellikle küçük balık sürülerinin izlerini sürerler.

Tropik bölgelerde yaşarlar. Çoğunlukla kıyılara yakın yerlerde bulunurlar. Yumurtaları, içlerinde büyük yağ tanecikleri taşıdığından suda yüzerler. Akdeniz’de 9 türü vardır.

Konu ile ilgili aramalar: istavrit Nedir istavrit ödev ara istavrit kelime anlamı istavrit sözlükte ara istavrit ansiklopedi bilgi bankası ara istavrit ne demek istavrit neye denir

istavrit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver