İstanbul Arsa Fiyatları İstanbulda Havalimanı Nereye Yapılacak

İstanbulda Havalimanı Yapılacak Yerler Fiyatları Katlandı

İstanbulda Havalimanı Yapılacak Yerler Fiyatları Katlandı, İstanbulda Havalimanı nereye yapılacak, Arsa Fiyatları

İstanbul’un 3. havalimanının, Terkos Gölü civarına inşa edilecek olması yöre halkında büyük sevinç ve heyecan uyandırırken, arsa fiyatları ise yüzde 100 arttı.

Sponsorlu Bağlantılar

Havalimanının inşa edileceği bölgenin çevresindeki Yeniköy, Karaburun, Tayakadın, Baklalı, İnsaniye, Akpınar köylerinde yaşayanlar, bölgenin gelişmesini ve projenin istihdam oluşturmasını dört gözle bekliyor.

İstanbul’a yapılacak 3. havalimanı, çevresindeki köylerin de kaderini değiştirecek.

Geçimlerini genellikle çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan köylüler için bir anda altın fırsata dönüşen havalimanı projesi, çevresindeki Yeniköy, Karaburun, Tayakadın, Baklalı, İnsaniye ve Akpınar köylerinin gelişmesine büyük katkı sağlayacak.

Gelişmeleri basılı ve görsel medyadan yakından takip eden köylüler, ileride 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu ile entegre edilecek havalimanının bölgede yaratacağı sosyal ve ekonomik hareketliliği olumlu karşılıyor.

Düşük nüfuslu köylerinde, doğa ve denizle iç içe yaşayan köylüler, öncelikle bölgenin gelişmesini, ekonomik yönden kalkınmasını ve başta gençler olmak üzere işsizlere iş imkanı sağlanmasını istiyor. Havalimanının yerinin netleşmesiyle birlikte arsaları yüzde 100 değer kazanan köylüler, satışa başlamak için ihalenin bir an önce yapılmasını bekliyor.

Haberin detayı için tıklayın.

KAynak haber7com

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver