iştah kesici yiyecekler-iştahı kesen yiyecekler-iştah kapatan yiyecekler besinler gıdalar Hakkında Bilgi

Aşağıda iştah kesici yiyecekler-iştahı kesen yiyecekler-iştah kapatan yiyecekler besinler gıdalar ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

iştah kesici yiyecekler-iştahı kesen yiyecekler-iştah kapatan yiyecekler besinler gıdalar

İştah kesmek sadece su gibi iştahı kesen içecekler ile yapılmaz. Bazı bitkiler, yiyecekler ve besinler vardır ki bu besinler hep iştah kapatır hem de besleyici ve tok tutucu özellikleriyle sağlıklı diyet imkanı sağlar. Sizlere sunacağımız iştah kesici yiyecekler, iştahı kesen besinler, iştah kapatan meyveler ve sebzeler ile tok karınla zayıflama ve kilo verme nin keyfine varacaksınız. Şimdi bu iştah kapatıcı besinler ve özellikleri nelermiş bir göz atalım.

Rejim ve egzersiz yapmadan zayıflamak bir hayal ancak bu ikisini yaparken size yardımcı olabilecek birkaç besinle daha hızlı zayıflamanız mümkün. Uzmanların iştah kesici özelliğinin bulunduğunu saptadığı birkaç besinle gün içindeki açlık krizlerinize son verip kaçamak kalorilerden kurtulabilirsiniz. İşte kilo vermenizi hızlandıracak o besinler;
Karbonhidratlı besinler: Diyet yapan insanlara karbınhidrattan uzak durması gerektiği söylenir. Ancak bu öneri son derece yanlıştır. Çünkü karbonhidrat vücudun 3 ana polimerinden biridir. Karbonhidrat sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Bunun yanında içierğinde bulunan lifler sayesinde sindirim sisteminizin daha etkin bir biçimde çalışmasını sağlar. Karbonhidrat özellikle tahıllı gıdalarda bulunur. Makarna, pilav, ekmek örnek olarak verilebilir. Ancak bu besinleri sınırlı tüketmekte fayda var.

Triptofan: Dolaşım sisteminde önemli bir yere sahip olan serotinin oluşmasını ve hücrelere aktarımını sağlayan bu madde yulaf ve peynirde yüksek oranda bulunur. Serotinin sizin uzun süre tok kalmanızı sağlayacak önemli bir maddedir.

Krom: Özellikle zayıflama haplarında kullanılan krom vücut tarafından üretilmeyen bir mineraldir. O yüzden dışarıdan belirli oranda alınması gerekir. Kromun vücutta ki görevi insülin dengesini sağlamaktır. Vücutta insülin dengesinin bozulması demek kan şekeri dengesinin bozulması demektir. Bu da ani krizlere sebep olmaktadır. Kromu kuruyemişlerden yüksek oranda alabilirsiniz. Özellikle fındık cevizde yüksek oranda bulunur. Fakat tüketimini abartmamakta fayda var.

Albümin: Hormonların insan psikolojisi üzerinde ki etkisini bilmeyen yoktur. Albüminde insan üzerinde çeşitli psikolojik etkilere sahip bir yapıdır. Depresyon, bunalma ve sıkıntı gibi problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu tür duygular genellikle bayanlarda yemek yemeye ya da birşeyler atışmaya yönlendirir. Bu sayede daha mutlu olabileceklerini düşündürür. Ancak bu durum onların daha fazla kilo almasına sebep olur. Bu nedenle albümin içerek fıstık, bezelye ve fasülye gibi tahıl ürünlerini tüketmekte fayda var.

Fruktoz: Meyve şekeri olarakta adlandırılan fruktoz kana karıştığı andan itibaren kan şekeri ile yakından uzaktan alakası yoktur. Bu doğal şeker sizin günlük tatlı ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Fruktoz besin olarak çilekte ve balda yüksek oranda bulunmaktadır.

İyot: Vücut metabolizması tiroit hormonuyla doğrudan ilişkilidir. Tiroid bezlerinin oluşumunda ki temel yapılardan biri olan iyotu düzenli ve yeterli bir şekilde almak çok önemlidir. İyot açısından zengin besinler balık, soğan ve iyotlu tuzdur. Bunlar arasından balık içerdiği omega-3 yağ asitleri sayesinde de hem uzun süre tok kalmanızı hemde beynin en çok ihtiyaç duyduğu besin öğlerini taşıması bakımından çok önemlidir. .

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver