İştah Bastırma Önerileri, İştah Bastırma Yöntemleri, İştahı Bastırma

iştahı bastırma önerileri, iştahı bastırma yolları, iştahı bastırmak, iştahı bastırmak için

İştahımı nasıl bastırabilirim?

Zayıflama kararı alanların en çok zorlandıkları bir konu olan iştahı bastırma, ne yazık ki bazı kişiler tarafından mümkün bir şey olmadığı, kişi kendini yemek yemek zevkinden alamadığı için fazla kilolarından kurtulamıyor. Uzmanlar, kilo kaybetmek isteyenlerin ilk olarak dikkat etmesi gereken kurallar arasında iştahlarını bastırmayı önermekteler. Sizlerde iştahınızı bastırarak, her gördüğünüz yiyeceğe saldırmayarak, tabir-i caizse ağzınızı mühürleyerek aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte sizlere iştah bastırma önerileri:

Sponsorlu Bağlantılar

İştah bastırma yolları

 

İştah bastırmak için sık sık bir şeyler tüketmelisiniz, lakin bunu yaparken aşırıya kaçmamaya, yediklerinizin az olmasına dikkat etmelisiniz. Gün içinde sık ve az öğünlerle beslenmek iştahı bastırmanın en etkili yoludur. Olabildiğince çok su içmeli, bilhassa karbonhidrat ağırlıklı beslenmeli ve beslenirken de yemiş olduğunuz gıdaları iyice çiğnemelisiniz.

Vücut enerjinizi yüksek tutmalısınız. Çünkü vücut enerjisi azaldığı zaman beyninizi açlığınızı hissetmeye başlayacak ve bu duyguyu bastıramayacak. Açlık duygusunu bastırılmadığı zaman beyniniz kimyasal maddeler salgılar.

Değişik tatları deneyin. Bir şeyleri canınız çok çektiği zaman, eğer o gıda kilo almanıza sebep olacak ise, ya az tüketerek az yetinmeyi öğrenecek ya da ona yakın sağlıklı gıdalarla bu o tadı unutmayı çabalayacaksınız.

Açlığı bastırmanın etkili yollarından biri olan su içmek ve öğün saatlerinde spor ya da egzersiz yapmak açlığınızı bastırmanıza yardımcı olacak şeylerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver