Ispanak Nedir Yararları Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Ispanak Nedir Yararları Faydaları Nelerdir

Ispanak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ispanak Nedir, Ispanak Ne Anlama Gelir, Ispanak Ne Demektir, Ispanak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ispanak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ispanak Anlamı

Ispanak Nedir Yararları Faydaları Nelerdir
Ispanakgiller (Chenopodiaceae) familyasından, yaygın olarak sebze olarak kullanılan, çift çenekliler sınıfına ait, geniş, yeşil yapraklı tek yıllık bir bitki.

Asya kökenli olduğu sanılmaktadır. Toprak seviyesinin üzerinde rozet adı verilen demetler biçiminde bir arada duran üçgen ya da oval biçimli yaprakları vardır. Bir sap üzerinde salkım durumunda sarımsı renkte çiçekler açar. Çiçeklerin taç yaprakları yoktur. Erkek ve dişi çiçekler ayrı ayrı bitkilerde bulunur. Yaprakları ve saplarıyla yemek yapılır. Demir, C vitamini ve iyot içerir. Serin iklimlerde ve kireci fazla olan topraklarda yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Ispanak Nedir Ispanak ödev ara Ispanak kelime anlamı Ispanak sözlükte ara Ispanak ansiklopedi bilgi bankası ara Ispanak ne demek Ispanak neye denir

Ispanak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver