Islahevi Nedir Hakkında Bilgi

Islahevi Nedir

Islahevi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Islahevi Nedir, Islahevi Ne Anlama Gelir, Islahevi Ne Demektir, Islahevi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Islahevi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Islahevi Anlamı

Suç işleyen 18 yaşından küçük gençleri ve çocukları ıslah etmek amacıyla Türk Ceza Yasası gereğince faaliyette bulunan kurum. Küçük yaştaki mahkûmların infazlarının büyüklerle bir arada yapılmasının doğurduğu psikolojik sorunlar nedeniyle bu yola başvuruldu. Türkiye’de ilk kez 1937′de Edirne’de bir çocuk ıslahevi açıldı. Bugün Ankara, Elazığ ve İzmir’de kurulmuş üç çocuk ıslahevi ve 5 çocuk cezaevi vardır. Bu kurumlarda çocukların psikolojik sorunlarıyla ilgilenilir ve yeteneklerine uygun sanat dallarına yönlendirilerek topluma kazandırılmalarına çalışılır.

Konu ile ilgili aramalar: Islahevi Nedir Islahevi ödev ara Islahevi kelime anlamı Islahevi sözlükte ara Islahevi ansiklopedi bilgi bankası ara Islahevi ne demek Islahevi neye denir

Islahevi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver