İskelet Nedir Hakkında Bilgi

İskelet Nedir

İskelet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İskelet Nedir, İskelet Ne Anlama Gelir, İskelet Ne Demektir, İskelet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İskelet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İskelet Anlamı

Bir hayvan yada insan vücudunun içinde ya da dışında bulunan, hayvanın organ ve dokularını koruma ve destek görevi olan sert bir yapı. Midyeler, yengeçler gibi kabuklu hayvanların tümü dış iskelete sahiptir. Omurgalı hayvanlardaysa iskelet vücudun içindedir. Ayrıca omurgalıların hemen hepsinde nazik ve çok önemli olan iç organları koruyan bir kafes yapısı da vardır.
Kaburgalar ve kafatası buna örnek olabilir. Köpek balıklarının iskeleti kıkırdaktan yapılmıştır. Kemikli balıklar ve memelilere kadar diğer omurgalıların tümünün iskeleti kemikten yapılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: İskelet Nedir İskelet ödev ara İskelet kelime anlamı İskelet sözlükte ara İskelet ansiklopedi bilgi bankası ara İskelet ne demek İskelet neye denir

İskelet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver