İskambil Nedir Hakkında Bilgi

İskambil Nedir

İskambil anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İskambil Nedir, İskambil Ne Anlama Gelir, İskambil Ne Demektir, İskambil Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İskambil ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İskambil Anlamı

Bir yüzlerinde resim ya da rakamlar, işaretler bulunan, çeşitli oyunlar oynamaya yarayan kartlar ve bu kartlarla oynanan oyunlar. İskambil kağıtları, 52 kartlık bir desteden oluşur. Bu deste, maça (pik), kupa (kör), karo ve sinek (trefl) olarak adlandırılan 13′erli dört gruba ayrılır. Her grupta üç resimli (rua, dam, vale) kart vardır. Kalan kartlar 1′den 10′a dek numara alır. 52′lik deste dışında yer alan “joker”, konken ve remi gibi oyunlarda kullanılır ve her kartın yerine geçer. İskambil kâğıdının kaynağı belirsizdir. Santrançtan ya da fal bakmaya yarayan çubuklardan çıktığı sanılmaktadır. Avrupa’da iskambil 12. yüzyılda görülmeye başlandı, değişiklikler geçirerek ve çeşitli oyunlarla zenginleşerek günümüze dek geldi. İskambil oyunları içinde önde gelen ve bir “kafa sporu” olarak benimseneni, briçtir.

Konu ile ilgili aramalar: İskambil Nedir İskambil ödev ara İskambil kelime anlamı İskambil sözlükte ara İskambil ansiklopedi bilgi bankası ara İskambil ne demek İskambil neye denir

İskambil ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver