Işınlılar Nedir Hakkında Bilgi

Işınlılar Nedir

Işınlılar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Işınlılar Nedir, Işınlılar Ne Anlama Gelir, Işınlılar Ne Demektir, Işınlılar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Işınlılar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Işınlılar Anlamı

Birhücrelilerin kökayaklılar sınıfından, vücutları küre biçiminde ve bir iç kapsülleri olan hayvanlar takımı (Radiolaria). Kapsül, organik bir maddeden yapılmıştır ve ilkel tiplerde ince ya da çok delikli, gelişmiş tiplerde ise daha kalın ve daha az deliklidir (çoğu zaman üç). Kapsülün içinde bir ya da çok çekirdekli sitoplazma, dışında jelatinimsi çeperleri olan sıvı kofulları bulunur. Yalancıayaklar bunların arasından geçerek her yönde yayılırlar. Işınlıların çoğu iskeletlidir. Bölünerek ürerler. Denizlerde, yüzeyden 5.000 m.ye kadar derinliklerde yaşarlar. Kamçılılar, diyatomeler ve küçük hayvancıklarla beslenirler.

Konu ile ilgili aramalar: Işınlılar Nedir Işınlılar ödev ara Işınlılar kelime anlamı Işınlılar sözlükte ara Işınlılar ansiklopedi bilgi bankası ara Işınlılar ne demek Işınlılar neye denir

Işınlılar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver