İshali ne keser? ishal nasıl geçer? ishale kesin çözüm

Etiketler: ishal, ishal kesilmeli midir, ishal kesilmemeli midir, ishal nasıl geçer, ishal tedavisi, ishale iyi gelen şeyler, ishale iyi gelen yiyecekler, ishali ne keser

“ishali mutlaka kesmeniz gerekirse” bölümünün altında ishali ne geçirir konusu ile ilgili bilgi bulunmaktadır. eğer bu bilgi yetersizse en alt bölümden bize iletebilirsiniz!

Sponsorlu Bağlantılar

Evet arkadaşlar halkımızın çok büyük bir yanılgısı daha var. bu yanılgının ne olduğunu duyunca bazılaınız bu olayıduymadığı için kesinlikle şaşıracaktır bunu adım gibi biliyorum. ama size şöyle açıklamalıyım ki. ishal kesinlikle kesilmemesi gereken bir hastalıktır.

örnek vermek gerekirse bir yerden darbe aldığımızda canımız acır değil mi? bunun sebebi vücudumuzun her olaya bir tepki vermesidir. buda bizim ne kadar mükemmel yaratıldığımıza bir örnektir. vücutta verilen her tepkinin bir nedeni vardır. yani sözün özü eğer ishal olmuşsanız bunun sonuna kadar gitmelisiniz.

vede yanlış bilinen gerçeklerden biri de sıvı tüketiminin bırakılmasıdır. bu sizin için çok tehlikeli olabilir. vücut ishal sırasında bol sıvı kaybettiğinden sizinde aynı derecede bol miktarda sıvı almanız  gerekmektedir. sürekli vücuda takviye olarak.

ishal hastalığı eğer bir zehirlenme sonucu oluşmuşsa. (ki umarım öyle bir durum başınıza gelmez) işte bu şekilde bir zehirlenme sonucunda ishal oluşmuşsa eğer ishali keserseniz bu durum ölümcül bir durum olabilir.

ishal olduğunuzda yapılması zor biliyorum ama bunu bir şans olarak görün ve ishal olduğunuzda kesinlikle bunu durdurmaya çalışmayın.  mutlaka kusun istifra edin vücudunuz rahatlamalı.

ishal durumunu aslında vücudun bir yenilenme süreci olarak kabul edin

ve ishal sonucu dışkınıza baktığınızda  çok koyu yada yeşil renkleri varsa doktora gitmeniz önerilir. ama bize göre bu olmasa bile doktora gidip bir örnek alıp incelenmesinde fayda var.

ishali mutlaka kesmeniz gerekirse;

Bildiğimiz 1 kaşık türk kahvesine limon sıkıp yemek mutlaka işinize yarayacaktır.

aslında kısacası içinde potasyum olan şeyler ishali kesmenize faydalı olacaktır.

yani içerisinde kafein bulunan yiyecekler

haşlanmış patates bunun iyi bir örneği olabilir

elbetteki muz ishali geçirmek için önemli bir meyvedir.

leblebide ishali geçirmek için örnek sayılabilecek kuruyemişlerimizdendir.

son olarak sıvı tüketimini yani özellikle su tüketimini bırakmamanızı öneriyor ve belirli bir ishal durumunuz varsa. önemli olup olmaması farketmez mutlaka doktora gitmenizi öneriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver