İshale Ne İyi Gelir-Doğal Bitkisel Yollarla İshalin Ev Tedavisi Çözümleri ve Yöntemleri Hakkında Bilgi

Aşağıda İshale Ne İyi Gelir-Doğal Bitkisel Yollarla İshalin Ev Tedavisi Çözümleri ve Yöntemleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

İshale Ne İyi Gelir-Doğal Bitkisel Yollarla İshalin Ev Tedavisi Çözümleri ve Yöntemleri

İshalin günlük hayatımızı olumsuz etkileyen bir sindirim ve boşaltım sistemi rahatsızlığı olduğunu söylememize gerek yok. Ancak ishal uzun dönemde tedavi edilmez ise bilhassa çocuklarda ve bebeklerde ölümcül sonuçlara kadar uzanan bir takım zararları ve yan etkileri olabiliyor. İşte tam bu noktada evde ishal tedavisi arayan kişiler için ev yapımı doğal ve bitkisel çözümler ile ishali iyileştirmek için karşınızdayız.

1.Mide ağrıları için rahatlatıcı birşeyler yiyin veya için. Acı çekerken yapmak istenlecek son şey yemek yemektir ama bunu bir deneyin. Hafif bir şeyler yemek hazmı kolaylaştırır mideye iyi gelir ve daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Hamile kadınlarda tuzlu kraker yenmesi önerilir.

2.Şeker içeren kurabiyeler yiyin. Fazla abartılı olmayan basit kurabiyeler midenizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

3.Mide bulantısını hafifletmeye yardımcı çay, meyve suyu, su küçük yudumlarla içilebilir.

4.Kola şurubunu deneyin. Denizciler deniz tutmasını engellediğini söyler. Fosforik asidi mideyi yatıştırmak için iyi gelebilir.

5.Karbonhidratlı ve gazlı içecekleri içmeyin. Midenize zarar verirler ve kramp girmesine sebep olurlar.

6.Soğuk içeceklerden kesinlikle kaçının. Ilık bir su veya ılık bir maden suyu midenizi rahatlatır.

7.Süt ve süt ürünlerinden kaçının. Özellikle hafif laktoz içeren az da olsa tükettiğiniz peynir, yoğurt, süt, tereyağı gibi gıdalardan uzak durun. Krampları çoğaltır. İshal durumunda laktoz bağırsaklardan hızla geçerek tamamen emilmesini sağlamaz. Sindirilmemiş laktoz, ishali kötüleştirir, mideye zarar verir, şişkinliği ve bağırsak distansiyonuna neden olur.

8.Anneler özellikle çocuklarını kusturmayı dener. Bunun yerine Ipeac şurubunu bulun ve içirin. Çocukları sallamayın zehir kusarken daha çok yerleşebilir. Az hareket etmek ve sabit durmak gerekir. Uyumak da ishale yardımcıdır, bağırsak hareketlerini yavaşlaır. Bulantı devam ediyorsa uzanıp dinlenmek iyi gelir.

9.Bulantı için limon kürünü deneyin. Limon kokulu mendil olabilir limon olabilir kokusunu derince içinize çekin. Mideyi basitçe yatıştırır, bulantıya iyi gelir.

10.Doktor tavsiyeli güçlü bir ilaç kullanılabilir.

11.Midenizi yatıştırmak için zencefil kullanın. Zencefilli çay içilebilir ayrıca nane de bulantıya iyi gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver