İshal Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi Nasıl Geçer? Hakkında Bilgi

İshal Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi Nasıl Geçer?

İshal Nedir Nedenleri, Belirtileri ve İshal Tedavisi Nasıl Geçer,
İshal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İshal Nedir, İshal Ne Anlama Gelir, İshal Ne Demektir, İshal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İshal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İshal Anlamı

Dışkının sulu ve sık olarak çıkması. İshal, tek başına bir hastalık olmayıp, birçok hastalıklarda görülebilen bir belirtidir. Küçük çocuklarda, özellikle yaz aylarında görülen ishallerde, bağırsaklarda yaşayan koli basillerinin hastalığa neden olduğu görülmüştür. Karın ağrılarıyla birlikte görülen kanlı ve müküslü bir ishal, dizanteri belirtisi olabilir. Bundan başka, sindirim bozukluklarına bağlı olan gıda zehirlenmeleri ve incebağırsak hastalıkları sonucu ortaya çıkan ishaller de vardır. İshalin tedavisi, asıl hastalığın teşhisiyle başlar. İlk yapılacak şey, perhiz ve kaybedilen suyu organizmaya geri vermektir. Daha sonra ise, ishali durdurmak için bağırsak antibiyotikleri ve antidiarejik denilen ilâçlar kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: İshal Nedir İshal ödev ara İshal kelime anlamı İshal sözlükte ara İshal ansiklopedi bilgi bankası ara İshal ne demek İshal neye denir

İshal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver