isdone.dll hatası neden olur sorunun çözümü için yardım

Etiketler:isdone dll hatası çözümüisdone dll hatasıpes 2012 isdone dll hatasıISDone dll,isdone dll hatası nedirisdone dll hatası pes 2012isdone dll indirfifa 2012 isdone dllisdone dll downloadisdone dll pes 2012fifa 2012 dll hatasıpes 2012 dll sorunufifa 12 isdone dllsaints row isdone dll

isdone.dll  sorunu ve çözümü, isdone.dll problemi hakkında bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

isdone.dll hatası ve çözümü

Pes 2012Saints Row, Darkmed, Batman Arkham City, Steps To ResolveSkyrim ve bir çok oyun için gerekli olan isdone.dll dosyasının yüklenmemesinden veya hatalı yüklenmesinden kaynaklanan bir hatadır. Windows’un Directx9 uygulaması oyunların çalışması için gerekli bir çok DLL uygulaması içinde barındırır. Ayrıntılar aşağıdadır.

Kolay Çözüm:

Tüm oyun CD’lerinde Windows’un Directx9 yazılı mevcuttur. CD’nin içindeki directx9 programı bozuk ise bu kısmı CD’den yüklerken hata verecektir. Bu nedenle oyunu yüklerken directx9 yüklensin mi sorusuna hayır diyerek geçin ve ya yükleme işaretini kaldırın. Sonra aşağıda verdiğimiz bağlantıdan Directx9 programını indirip bilgisayarınıza kurun. Bazı oyunlarda bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.

Bu hata neden kaynaklanır?
Bu hata bazı oyunların çalışmasını sağlayan sistem dosyalarının bozulması veya silinmesi durumunda ortaya çıkar.

Bu hata nasıl düzeltilir?
Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki bağlantıda verilen dosyayı system32 klasörünün içine atmak gerekir.

Sponsorlar

Dikkat: Tüm oyunların çalışabilmesi için Windows’un directx9 programının kurulması gerekmektedir. İçinde bir çok DLL dosyası barındırır.

Directx9 İndir

  1. Yukarıdaki dosyayı indirip kurun.
  2. Sonra oyunu çalıştırmayı deneyin.
  3. Oyun çalışmazsa bilgisayarı kapatıp yeniden başlatın.
  4. Oyunu tekrar çalıştırmayı deneyin.
  5. Oyun çalışmazsa buradan isdone.dll dosyasını indirin.
  6. İndirdiğiniz dosyayı C:\Windows\System32 klasörünün içine atınız.
  7. Oyunu çalıştırmayı deneyin.
  8. Çalışmazsa bilgisayarı kapatıp yeniden başlatın.
  9. Yine çalışmazsa oyunu tekrar kurmayı deneyin fakat oyunun içinde bulunan Directx9 zarar görmüş olduğundan oyunu yüklerken directx9 yazılımı kurmayı işaretlemeyin. Zaten yukarıdaki işlemi yaptığınız için bilgisayarınızda var tekrar hatalı olanı yüklemeyiniz.
  10. Bunlara rağmen olmadıysa bilgisayarınızda başka donanımsal ve windows kaynaklı problemler olabilir.

Videolu yöntem başka bir dll hatası çözümünü anlatmaktadır.indirilen dosya rardan çıkartılır ve oyunun yüklüğü olduğu klasöre atılır sonra fare ile üzerine sağ tık yapılır yönetici olarak çalıştır seçilir. Oyun açılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver