İsbn Nedir Hakkında Bilgi

İsbn Nedir

İSBN anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İSBN Nedir, İSBN Ne Anlama Gelir, İSBN Ne Demektir, İSBN Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İSBN ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İSBN Anlamı

İnternational Standart Book Number (uluslararası standart kitap numarası) sözcüklerinin ilk harfleri. Her yayımlanmış kitaba verilen sıralama numarası.4 bölüme ayrılan 10 rakamdan oluşur; bölümler arasında ayırıcı tireler vardır. İlk bölüm kitabın yayımlandığı ülkenin dilini, ikinci bölüm yayımcısını belirtir. Üçüncü bölüm yayımcının yayımladığı kitapların her birine verdiği bir rakamdır; dördüncü bölüm ise bir çeşit kontrol anahtarıdır.İlk basımdan sonraki basımlar dışında her yeni yayım yeni bir İSBN numarasını gerekli kılar.İSBN, başlık sayfasının arkasıyla arka kapağın veya varsa dış kabın altında barkodun yanında yer alır.

Konu ile ilgili aramalar: İSBN Nedir İSBN ödev ara İSBN kelime anlamı İSBN sözlükte ara İSBN ansiklopedi bilgi bankası ara İSBN ne demek İSBN neye denir

İSBN ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver